تاریخ انتشار : یکشنبه 13 آذر 1401 - 21:04
117 بازدید
کد خبر : 205796

دانلود زیرنویس فیلم Nineteen Eighty-Four 1984 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Nineteen Eighty-Four 1984 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Nineteen Eighty-Four 1984 زیرنویس فیلم نوزده هشتاد و چهار، همچنین به عنوان ۱۹۸۴ شناخته می‌شود، یک فیلم درام علمی تخیلی تاریک دیستوپیایی بریتانیایی محصول ۱۹۸۴ به نویسندگی و کارگردانی مایکل رادفورد، بر اساس رمانی به همین نام اثر جورج اورول در سال ۱۹۴۹ است. این فیلم با بازی جان هرت، ریچارد برتون،

دانلود زیرنویس فیلم Nineteen Eighty-Four 1984 زیرنویس فیلم نوزده هشتاد و چهار، همچنین به عنوان ۱۹۸۴ شناخته می‌شود، یک فیلم درام علمی تخیلی تاریک دیستوپیایی بریتانیایی محصول ۱۹۸۴ به نویسندگی و کارگردانی مایکل رادفورد، بر اساس رمانی به همین نام اثر جورج اورول در سال ۱۹۴۹ است. این فیلم با بازی جان هرت، ریچارد برتون، سوزانا همیلتون و سیریل کیوزاک، زندگی وینستون اسمیت، یک کارمند دولتی رده پایین را در لندن جنگ زده تحت حکومت اقیانوسیه، یک ابردولت توتالیتر، دنبال می کند. اسمیت (هرت) در تلاش است تا سلامت عقل و تسلط خود را بر واقعیت حفظ کند، زیرا قدرت و نفوذ غالب رژیم، فردگرایی و تفکر فردی را هم در سطح سیاسی و هم در سطح شخصی آزار می‌دهد.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Nineteen Eighty-Four 1984 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Nineteen Eighty-Four 1984 وینستون اسمیت در یک دیستوپیایی در سال ۱۹۸۴ زندگی محقری را در ابردولت توتالیتر اقیانوسیه تحت نظارت مداوم پلیس فکر تحمل می کند. او در لندن، پایتخت قلمرو ایروستریپ یک، انگلستان سابق زندگی می‌کند و در یک اتاقک اداری کوچک در وزارت حقیقت کار می‌کند و تاریخ را به دستور حزب و رهبر عالی آن، برادر بزرگ، که هرگز در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود، بازنویسی می‌کند. اما در عوض فقط در پوسترهای تبلیغاتی، بیلبوردهای تبلیغاتی و مانیتورهای تلویزیونی ظاهر می شود. او همچنین گاهی در گردهمایی‌های عمومی در میدان پیروزی شرکت می‌کند که در آن به شهروندان فیلم‌های تبلیغاتی از وضعیت جنگ کنونی و همچنین اخبار ضد و نقیض و دروغ درباره تلاش‌های جنگی اقیانوسیه برای متحد کردن جهان متمدن تحت حکومت برادر بزرگ نشان داده می‌شود. در حالی که به نظر می رسد همکار و همسایه او، پارسونز، از پیروی از قوانین ایالتی راضی است، وینستون، که از خاطرات دردناک دوران کودکی و امیال جسمی ناآرام تسخیر شده است، یک دفتر خاطرات مخفی از افکار خصوصی خود نگه می دارد و به این ترتیب شواهدی از جنایت فکری خود ایجاد می کند. با این حال، او سعی می کند این کار را مخفیانه از تلویزیون انجام دهد تا امنیت خود را حفظ کند.

زندگی او به شدت تغییر می کند وقتی با جولیا، یکی از کارگران حزب بیرونی، زن جوان مرموز، جسور، شهوانی و آزاده ای که به عنوان مکانیک ماشین چاپ در وزارت حقیقت کار می کند، آشنا می شود و آنها رابطه نامشروعی را آغاز می کنند. در اولین ملاقات خود در حومه دوردست، آنها قبل از داشتن رابطه  ، ایده های خرابکارانه را رد و بدل می کنند. اندکی پس از آن، وینستون اتاقی را در بالای یک مغازه گروفروشی در منطقه پرولتاریایی که کمتر محدود شده است، اجاره می کند، جایی که آنها به ارتباط خود ادامه می دهند. جولیا غذا و پوشاک قاچاق را از بازار سیاه تهیه می‌کند و برای چند ماه مخفیانه با هم ملاقات می‌کنند و از یک زندگی ایده‌آل با آزادی نسبی و رضایت لذت می‌برند.

دانلود زیرنویس فیلم نوزده هشتاد و چهار ۱۹۸۴ رابطه آنها یک روز عصر به پایان می رسد، زمانی که پلیس فکر به طور ناگهانی به آپارتمان حمله کرده و هر دو را دستگیر می کند. بعداً مشخص شد که یک صفحه تلویزیونی پنهان شده در پشت یک تصویر روی دیوار اتاق آنها تخلفات آنها را ضبط کرده است و مالک مسن گروفروشی، آقای چارینگتون، یک مامور مخفی پلیس فکر است. وینستون و جولیا به وزارت عشق برده می‌شوند تا جداگانه بازداشت، بازجویی و «بازیابی» شوند. در آنجا اُبراین، یکی از اعضای بلندپایه حزب داخلی که وینستون قبلاً معتقد بود که یکی از جنایتکاران متفکر و عامل جنبش مقاومت به رهبری دشمن اصلی حزب، امانوئل گلدشتاین است، به طور سیستماتیک او را شکنجه می کند.

زیرنویس فیلم Nineteen Eighty-Four 1984 - بلو سابتایتل

زیرنویس Nineteen Eighty-Four 1984 اوبراین به وینستون در مورد هدف واقعی دولت آموزش می دهد و او را در نوعی تعلیم و تعلیم در مورد اصول دوگانه فکر می کند – تمرین نگه داشتن دو فکر متناقض در ذهن به طور همزمان. برای توانبخشی نهایی، وینستون را به اتاق ۱۰۱ می آورند، جایی که اوبراین به او می گوید که در معرض “بدترین چیز در جهان” قرار خواهد گرفت که به طور خاص در مورد فوبیای شخصی اسمیت طراحی شده است. هنگامی که با این وحشت غیر قابل تحمل روبرو می شود – قفسی پر از موش های وحشی – مقاومت روانی وینستون در نهایت و به طور غیرقابل جبرانی از بین می رود و او به طرز هیستریکی وفاداری خود به جولیا را انکار می کند. وینستون اکنون کاملاً مطیع و پاک شده از هرگونه افکار سرکش، انگیزه ها یا وابستگی های شخصی است و سلامت جسمی خود را به دست آورده و آزاد می شود.

وینستون به کافه درخت شاه بلوط باز می‌گردد، جایی که قبلاً جنایتکاران فکری احیا شده جونز، آرونسون و رادرفورد (که زمانی از اعضای برجسته حزب داخلی بودند، اما بعداً بدنام شدند) را دیده بود که از آن زمان «تبخیر» و بی‌شخصیت شده‌اند. در حالی که پشت میز شطرنج نشسته است، جولیا به وینستون نزدیک می شود که به طور مشابه “بازسازی” شده بود. آنها یک بطری Victory Gin را به اشتراک می گذارند و با بی حوصلگی چند کلمه در مورد اینکه چگونه به یکدیگر خیانت کرده اند رد و بدل می کنند. پس از رفتن او، وینستون پخشی از خود را روی صفحه تلویزیون بزرگ تماشا می کند که با فروتنی و پشیمانی به “جنایت” خود علیه دولت اعتراف می کند و از مردم طلب بخشش می کند.

زیرنویس فیلم نوزده هشتاد و چهار ۱۹۸۴ وینستون پس از شنیدن گزارش خبری مبنی بر شکست کامل ارتش اقیانوسیه از نیروهای اوراسیا در شمال آفریقا، از آزادی تفکر و احساس برای خود محروم شد و به پوسته ای از یک انسان تبدیل شد و به زودی از آزادی خود محروم شد. وجود فیزیکی نیز به تصویر ثابت برادر بزرگ که روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود نگاه می‌کند، سپس با چشمانی اشک‌آلود به سمت خود برمی‌گردد و کلمات «دوستت دارم» در صدایش زمزمه می‌شود.

زیرنویس Nineteen Eighty-Four 1984 - بلو سابتایتل

International Video Entertainment 2 میلیون دلار برای حقوق ویدیوی خانگی در آمریکای شمالی پرداخت کرد که پنجمین معامله بزرگ تاریخ در آن زمان بود. انتشار VHS آنها در سال ۱۹۸۵ منتشر شد. Polygram Video بعداً فیلم را در VHS در اواسط دهه ۱۹۹۰ منتشر کرد. زیرنویس نوزده هشتاد و چهار ۱۹۸۴ در سال ۲۰۰۳، MGM Home Entertainment فیلم را بر روی DVD در آمریکای شمالی منتشر کرد و یک سال بعد در بریتانیا، DVD آمریکایی فقط شامل موسیقی متن مولدونی بود در حالی که DVD بریتانیا حاوی ترکیبی از موسیقی متن او و Eurythmics بود. TGG Direct فیلم را در سال ۲۰۱۳ به صورت دوگانه با مگاویل مجدداً بر روی DVD منتشر کرد. این فیلم دو بار بر روی Blu-ray منتشر شده است، ابتدا توسط Twilight Time در سال ۲۰۱۵ به صورت محدود ۳۰۰۰ نسخه و توسط The Criterion Collection در سال ۲۰۱۹. تمام نسخه‌های ویدیویی خانگی بعدی فیلم در ایالات متحده شامل امتیازات موسیقی Eurythmics و دومینیک مولدونی، نه فقط دومی.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها